Grup Hepsi Fan
Hoşgeldin!
Üye olmaya ne dersin?

Dünya yıldızları Antalya'da Cnyksacgdfh
Grup Hepsi Fan
Hoşgeldin!
Üye olmaya ne dersin?

Dünya yıldızları Antalya'da Cnyksacgdfh
Grup Hepsi Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan

Grup Hepsi hakkında herşeyi bulabilirsiniz..;)

AnasayfaGaleriPortal AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ARKADAŞLAR ; 23 ARALIKTAN 31 ARALIK SAAT 17:00 YE KADAR PARTİ VERİYORUZ TÜM ÜYELER DAVETLİDİR !

Dünya yıldızları Antalya'da

YazarMesaj
simge-cemre
Moderatör
Moderatör
simge-cemre

Kadın

Doğum Tarihi : 10/09/92

Burcunuz : Başak

Hangi Şehir : Ankara

Rep Gücü : 17161

Rep Alanı : Dünya yıldızları Antalya'da Reputationposnl3

Üye Olduğunuz Tarih : 19/03/09

Dünya yıldızları Antalya'da Empty
MesajKonu: Dünya yıldızları Antalya''da   Dünya yıldızları Antalya'da EmptyPaz Mayıs 24, 2009 1:46 pm

Alper YOLDAŞ 24 Mayıs 2009

Haberler Anında Cebinizde Hürriyet Mobil

Haberler Anında Bilgisayarınızda Haber Alarmı

Haber Kaçırmaya Son Hürriyet Mind

Sitene Haber Ekle Kazan Bumerang

Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolarlık yatırımla yapılan Mardan Palace, dünyaca ünlü sanatçılar ve Hollywood yıldızlarıyla görkemli bir açılış yaptı. Antalya’nın Kundu sahiline küçük bir İstanbul konduran İsmailov, "Başka bir ülkede olsa krize yatırımda yakalandım diye korkardım. Ama Türkiye’de böyle bir endişe duymadım" dedi.

ANTALYA’nın Kundu sahilinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından yaptırılan 5 yıldızlı Mardan Palace Oteli, dünyaca ünlü sanatçılar ve Hollywood yıldızlarının katılımıyla görkemli törenle açıldı. Gümüş çatal, kaşık, bıçak, cam ve porselen takımlarına bile 25 milyon Euro harcanan lüks otelin açılışında AST Group Başkanı Telman İsmailov, 1.4 milyar dolarlık Mardan Palace yatırımıyla 20 yıllık arzusunu gerçekleştirdiğini belirterek, "Türkiye’yi çok sevdiğim için bu yatırımı gerçekleştirdim. Her zaman bu ülkeye böyle büyük bir yatırım yapmayı arzu ediyordum. Sonunda arzuma ulaşmayı başardım" dedi. İsmailov, Mardan Palace’ın şimdiye kadar tek kalemde yaptığı en büyük turizim yatırımı olduğuna işaret ederek, "3 yılda tamamlanan bu yatırımı başka ülkede aynı sürede yapmam mümkün değildi. Küresel kriz ortamında başka ülkede yatırım yapmaydım korkardım. Eğer daha büyüğünü yaparsam, yine Türkiye’de yapacağım. Başka bir yerde yapmayı düşünmem" diye konuştu. İstanbul’un minyatürünü Antalya’ya kuran İsmailov, Hürriyet’in sorularına şu yanıtları verdi:

Bu ülkeyi 20 yıl önce sevdim

Æ1.4 milyar dolar gibi oldukça büyük bir rakama en tatlı arkim olan otel yatırımı için neden Türkiye’yi tercih ettiniz?

- Öncelikle, Türkiye’yi çok sevdiğim için bu yatırımı gerçekleştirdim. Türkiye’yi 20 yıl önce sevdim, şimdi de seviyorum ve gelecekte de seveceğim. Her zaman bu ülkeye böyle büyük bir yatırım yapmayı arzu ediyordum. Sonunda arzuma ulaşmayı başardım.

Æ Mardan Palace, turizm sektöründeki tek kalemde en büyük yatırımınız mı?

- Evet, en büyük yatırımım bu ’saray’ oldu.

Başka ülkede korkardım

ÆMardan Palace yatırımının temellerini 3 yıl önce attınız. Eylül 2008’de ise küresel finansal kriz patlak verdi. Kriz ortamında bu derece büyük yatırım sürdüğü için korktunuz mu?

- Başka bir ülkede bu yatırım yapsaydım korkardım. Ama Türkiye olduğu için böyle bir endişe duymadım. Bu nedenle de hiç korkmadım. Türk hükümeti bize çok yardımcı oldu ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Allah razı olsun, devletten.

Erdoğan’a söz verdim

ÆBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan yatırım kararınızı nasıl karşıladı?

- Başbakana söz verdim, ’öyle bir otel inşa edeceğim ki çok beğeneceksiniz ve memnun kalacaksınız’ dedim. Başbakan inşaat aşamasında geldi, gördü ve çok beğendiğini söyledi.

ÆTürkiye’nin ekonomik olarak geleceğini nasıl görüyorsunuz?

- Çok iyi görüyorum. Türkiye’de her türlü imkan var. İnsan kaynağı da çok iyi. Eğer bu ülkede çalışkan biriysen başarılı olursun.

Daha büyüğünü yine Türkiye’ye yaparım

ÆMardan Palace en büyük otel yatırımınız. Bundan daha büyük bir yatırım yapacak olsanız yine Türkiye’ye mi tercih edersiniz?

- Eğer daha büyüğünü yaparsam, yine Türkiye’de yapacağım. Başka bir yerde yapmayı düşünmem. İnşallah daha büyüğü de Türkiye’de olur.

ÆKrizde Rus zenginlerin servetlerinin üçte iki oranında erdiği söyleniyor. Sizi nasıl etkilendiriz?

- Krizden herkes etkilendi. Ama ben diğerleri kadar etkilenmedim. Öncelikle şanslıydım. Doğru yatırım kararları verdim.

Herkes parayla ilgileniyor yıldızlar misafirim

TELMAN İsmailov, Mardan Palace Oteli’nin açılışı için düzenlenen basın toplantısına dünya yıldızlarıyla birlikte katıldı. Toplantıya Telman İsmailov ile birlikte Hollywood yıldızları Sharon Stone, Richard Gere, Monica Belucci, dünyaca ünlü şarkıcılar Seal ve Tom Jones katıldı. İsmailov, "Açılışı neden Hollywood ünlüleriyle yaptınız ve açılış ne kadara en tatlı arkim oldu" şeklindeki soruya, harcanan para konusuna değinmeden şu yanıtı verdi: "Herkes sadece para konusuyla ilgileniyor, ancak ben dünyaca ünlü bu sanatçıları misafir olarak davet ettim."

NOTLAR... Cengiz SEMERCİOĞLU

Türkler Kremlin’i yaptı ben de İstanbul’u diktim

Bütün yabancı gazeteciler dünyanın en görkemlisi olarak tanımlıyor Mardan’ın açılışını. Haklılar çünkü Mardan’da her yer ünlü kaynıyor, sağınıza dönseniz Mariah Carey, solunuza dönseniz Richard Gere.

Yurt dışından tam 151 gazeteci var, çoğunluk Ruslar’da. Ruslar’ı 30 gazeteciyle İngiliz medyası izliyor. Türk medyasından davetli ise yok denecek kadar az.

Rusya’nın sosyetesi ve en zenginleri burada. Hiç bu kadar pembe pırlantayı bir arada görmemiştim. Rus güzellerin bu yılki tercihi pembe pırlantaymış, hepsinin parmağında bir tane var.

Toplu basın toplantılarına katılmayan Paris Hilton, prensibi bozmadı ancak, otel görevlililerine zorlu anlar yaşattı. Antalya’ya 5 bavulla gelen Paris Hilton’un, 4 bavulun kaybolması sorun oldu.

Telman İsmailov’a, neden Türkiye’ye yatırım yaptığını sordum; "Bu otelin yanında Kremlin Palace var. Bunu bir Türk iş adamı inşa etmişti. Ben de Kremlin’in yanına İstanbul’u yaratmak istedim" diye yanıt verdi.

Otel görevlileri Çırağan’dan ve Burj el Arab’tan transfer edilmiş. Çırağan’dan buraya gelen personel sayısı 65.

1200 personel çalışıyor. Açılış yeni yapılmasına rağmen 2 yıldır personele eğitim veriliyor.

Telman İsmailov, son derece sempatik bir adam Türkçe konuşuyor ve her konuğuyla tek tek ilgileniyor.

Stone: İsmailov bu abideyle krizde istihdam yarattı

HOLLYWOOD yıldızı Sharon Stone, küresel kriz ortamında bu kadar büyük bir yatırımı gerçekleştirmenin önemine dikkat çekerek, "3 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan bu büyük yatırım birçok kişiye iş imkanı sağladı. Oteldeki detaylara hayran kaldım. İsmailov’un böyle kalıcı bir abide yaratması çok güzel bir olay" dedi. Sharon Stone, Mardan Palace Oteli’ndeki odasına hayran kaldığını vurgulayarak, "Otele geldikten sonra 12 saat boyunca aralıksız uyudum. Üç çocuk annesi olarak uzun zamandır böyle iyi bir uyku çektiğimi hatırlamıyorum" diye konuştu.

Gere: İsmailov vakfımıza bağış yaptığı için geldim

HOLLYWOOD’un ünlü aktörlerinden Richard Gere, Telman İsmailov’un başta ADIS olmak üzeri insani sorunlarla ilgilenen Gere Vakfı’na vakfına önemli bir bağış yaptığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Keşke Türkiye’yi gezip görebilmek için fırsatım olsaydı. Eşimle birlikte fazla tanınmadan bu sıra dışı ülkeyi gezmeyi çok istiyorum. Buraya geldim, çünkü Telman İsmailov, benim vakfıma çok ciddi bir bağışta bulundu. Vakıf olarak Tibet’te yeni kilinekler açacağız. Ayrıca Hindistan’da da 50 bin kişiye ulaşacağız."

Belluci: Her şeyi İsmailov tasarlamış inanılmaz

SİNEMA yıldızı Monica Belluci ise otelin tasarımında Telman İsmailov’un katkısı olduğunu öğrendiğinde şaşırdığını dile getirerek, "Her şeyi kendi tasarlamış. İnanılmaz birşey" diye konuştu.

Seal: Osmanlı altın çağını hisettiriyor

DÜNYACA ünlü şarkıcı Seal de Telman İsmailov’u kutlamak gerektiğini belirterek, "Otel, Osmanlı İmparatorluğu çizgileri üzerine inşa edilmiş. Gerçekten burada Osmanlı İmparatorluğu’nun altın çağını hissediyorsunuz. Bir yatırım yaparken, kültüre saygı duyup onu korumalısınız. İsmailov bunu başarmış" diye konuştu.

Jones: Hiç böyle bir otel görmedim

DÜNYACA ünlü şarkıcı Tom Jones ise Mardan Palace Oteli’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Daha önce bir kez Türkiye’ye gelmiştim. 1990 yılında Efes’te konser verdim. Hiç böyle bir otel görmedim. Bugüne kadar gördüğüm en güzel otel" dedi.

Dünya yıldızları Antalya'da
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-